niedziela, 20 września 2015

No i przyszedł czas na recenzję "Igłą Malowane 5/2015"

Gazetkę "Igłą malowane" 5/2015 dostałam w piątek ale w piątek wróciłam do  domu po 19.Najpierw była praca, potem byłam na ćwiczeniach zdrowy kręgosłup.Byłam zmęczona i nic mi się nie chciało. W sobotę znowu od 9 do 14 pomagałam w mojej parafii na takich zabawach i dla dzieci z okazji święta św. Stanisława Kostki. Tam była sztafeta radości oraz konkurs plastyczny i wiedzy o św Stanisławie Kostce. Było bardzo fajnie moje zadanie polegało na podaniu dzieciom picia po sztafecie radości i pilnowałam dzieci przy konkursie plastycznym. Udało się więc jest super.
A dziś mam trochę wolnego więc spróbuję napisać recenzję:
Okładka tej gazety bardzo mi się podoba i na pierwszy rzut ukazuje się przepiękny paw
 A teraz zawartość gazetki: 1. Zakochani - przepiękny prosty haft i do tego uroczy
 2. Sówka matematyczna - bardzo fajny i uroczy hafcik dla miłośników matematyki
 3. Prześwietny miś z bukietem - można wyszyć go krzyżykowo lub  połączyć z haftem wstążeczkowym (dla mnie haft wstążeczkowy narazie to czarna magia) ale może kiedyś uda mi się wyszyć
 4.Taniec żywiołów - ten haft mi się bardzo ale to bardzo podoba może kiedyś się na niego zdecyduję
 5.Urocze hafty dla najmłodszych - hafciki można wykorzystać na rzeczy dla niemolaków a także na metryczki
 Ten słonik jest bardzo uroczy
 6.Maki na wietrze - nie za bardzo mi się podobają
 7. Paw - istne cudo - 
 8. Przepiękna serwetka z różami
 9. Chatka góralska - jesień lubię hafty pejzaży ale ten haft jest strasznie zamazany i ciężki do haftowania ( zdięcie zapożyczyłam od Kasi)
A na koniec najlepsze hafty naszych koleżanek hafciarek i kto wie może kiedyś wyślę swoją prace bo dużo haftuję z gazet "Hafty Polskie"
Gazetka mi się nawet podoba ma wiele inspiracji i to fajne ale jest jedno ale za dużo wielkich haftów a mało mniejszych. Bardzo bym chciała jakieś hafty jednokolorowe na kartki imieninowe czy świąteczne oraz inspiracje na metryczki ślubne czy bierzmowanie  a przed majem komunia

wtorek, 15 września 2015

Muzeum

W niedzielę byłam w muzeum. Bo tam do listopada jest wystawa "Bajki trzydziestolatków" - poszłam tam z bratanicami a przy okazji kupiłam sobie pocztówkę z Reksiem a taką okładkę i zakładkę bajkową dostałam za darmo. A potem poszłam pooglądać wystawę z wycinankami. te wycinanki są prześliczne i kupiłam sobie 3 pocztówki z nimi i zakładkę z muzeum. Oraz bratanicom kupiłam kilka rzeczy. Dziewczyny były szczęśliwe. Nie mam fotki co im kupiłam. 
 Fotka z częścią bajkową
 Fotka z części wycinankowej 

sobota, 12 września 2015

Koniec 1 części "Wiosny w górach"

W końcu skończyłam 1 część hafciku "Wiosna w górach" - hafcik mi się podoba najgorzej szyło się te drzewka a wszczególności lewy górny brzeg drzewa bo tam trzeba połączyć 3 jasne kolory: jasny róż, jasny niebieski i biały.
Pierwsza część haftu jest najmniejsza i nie mogę doczekać się pozostałych części. 
Pozdrawiam

sobota, 5 września 2015

Wiosna w górach

A "wiosny w górach" coraz więcej i coraz bardziej mi się podoba tylko jak najszybciej skończyć te drzewa różowe. A to niebieskie to będzie zarys góry

wtorek, 1 września 2015

Upominek za złapanie licznika

Nie tak dawno złapałam licznik u Kasi i dostałam takie oto upominki: zakładkę, karteczkę kawałek kanwy takiej podmalowanej oraz dwie herbatki i kawusię.
Kasiu dziękuję za upominki bardzo mi się podoba. Pozdrawiam

Kolejna metryczka

Wyszyłam kolejną metryczkę na komunię tym razem dla Kacpra. Podoba mi się bardzo ten wzór metryczek zarówno dla dziewczyny jak i dla chłopc...