wtorek, 12 sierpnia 2014

Wycieczka do Krakowa

Nie tak dawno pisałam o wycieczce do Chorzowa a teraz piszę o drugim wyjeździe tym razem do Krakowa. W Krakowie byłam w sobotę na parę godzin.Na samym początku byłam w Parku Wodnym mogę napisać że ten park jest świetny wspaniała atrakcja dla dzieci i dorosłych. Ja się kąpałam gdyż miałam no sprawy kobiece. Polecam każdemu jest naprawdę ładnie. Ceny takie sobie. Moim marzeniem było zobaczyć Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Łagiewnikach i byłam ale tylko w kaplicy i zobaczyłam celę św. siostry Faustyny. Jak pojadę następnym razem to będę chciała zobaczyć wieżę widokową. Ale mimo to jestem przeszczęśliwa że tam byłam.
 Po wizycie na Łagiewnikach pojechaliśmy na Wawel ale nie wchodziłam ani do Katedry ani do Zamku Królewskiego ale poszłam sobie kupić pamiątki i kupiłam prześliczną kartkę z Papieżem Janem Pawłem II i z miejscami z nim związanymi  oraz zakładkę(zobaczycie później). Ale z miłą chęcią popłynęłam łódką po Wiśle (narazie mi się to nie znudziło)
 Jak byłam w Krakowie to właśnie był wyścig kolarski Tour de Pologne tutaj jest reklama która leżała niedaleko Wisły. Ale też kibicowałam kolarzom i jestem szczęśliwa że Polak wygrał ten wyścig widziałam jego start.

 Tu widoki które można zobaczyć płynąc statkiem po Wiśle
 A tutaj wszystkie pamiątki jakie kupiłam w Krakowie:
 Pamiątki z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Łagiewnikach:
3 poccztówki( nie zauważyłam że dwie są do siebie podobne), torebeczka na różaniec oraz taką jakby kartę różaniec z przodu jest obraz Pana Jezusa Miłosiernego i nadrukowane(wytłoczone) koraliki różańca a z drugiej strony nadrukowana Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 I pamiątki z Wawelu i jednego sklepu pod Wawelem :
Pocztówka z Papieżem Janem PawłemII i z miejscami z nim związanymi, zakładka z Krakowem i dwa naparstki z Krakowa(notabene mam 3 naparstki z Krakowa i tylko te)
A teraz moje spostrzeżenia dotyczące pobytu w Krakowie:
1.Komunikacja Miejska jest świetnie rozwiązana żeby dojechać do większości miejsc trzeba dostać się na Rondo Mogilskie i tam najlepiej szukać dogodnych przesiadek 
2.Ceny - tu spore zaskoczenie i to na plus - sądziłam że w takim miejscu jak Wawel pocztówki powinny kosztować conamniej 2 zł a tu spore zaskoczenie są po 1,50 a są one tak przepiękne że trudno cokolwiek wybrać  bo wszystkie są przepiękne. A w Katowicach na dworcu pocztówki z Katowic kosztowały po 2 zł a rzeczy typu naparstki czy takie maleńkie kufle w Katowicach były po 14 zł  a Krakowie nawet na Wawelu po 10 a pod Wawelem po 6 zł .
3. No i ludność bardzo życzliwą spotkałam która mi tłumaczyła gdzie wysiąć na Wawel gdyż zrobili objazd ze względu na wyścig kolarski i tam miłe osoby pokazały gdzie wysiąść
A tak na koniec to dziękuję Marcie K. z Krakowa za pomoc  którą mi okazała dzień przed moim wyjazdem, jak cierpliwie mi tłumaczyła jak dojechać do różnych miejsc w Krakowie.

2 komentarze:

Sara

Sara moja psinka już urosła i jest bardzo szalona. Ale i tak mocno kochana.